Back to Question Center
0

WordFence - Семалт преглед

1 answers:

Безбедноста и безбедноста се две главни прашања во сферата на WordPress. Тоа е безбедно да се каже дека системот за управување со содржини е посветен и искусен безбедносен тим кој обезбедува сигурност на WordPress до одреден степен. Затоа многу блогери и веб-администратори го избираат WordPress како примарен систем за управување со содржини. Како последица на тоа, постојат и некои додатоци за безбедност кои можат да се инсталираат во вашиот WordPress и се лесни за користење. Според Мајкл Браун, Semalt Менаџер за успех на клиентите, WordFense е најпознатиот и широко употребуван WordPress додаток.

Поставување и инсталирање на Wordfence Security Plugin

Првиот чекор е да го преземете овој приклучок и да го тестирате. Потоа можете да го инсталирате WordFense како и секој друг WordPress или блогер додаток. Одете во делот Приклучоци и додајте нов приклучок. Не заборавајте да го именувате како Wordfense и кликнете на копчето Install Now. Откако ќе се инсталира целосно, треба да го активирате приклучокот за да ги уживате сите негови карактеристики и карактеристики. Откако ќе го овозможите, овој приклучок ќе ве замоли да ја дадете е-поштенската адреса за безбедносните предупредувања. Во текот на овој процес, ќе имате можност да се претплатите на билтенот на Wordfence. Потоа можете да ја започнете турнејата околу овој приклучок со кликнување на копчето Тур. Тоа ќе ви овозможи да знаете сè за приклучокот Wordfence.

Како да го користите WordFence

Во контролната табла на Wordfence, можете да добивате известувања за најновите верзии и статии од блогот Wordfence. Овде можете редовно да го проверувате статусот на безбедносниот систем, да го блокирате малициозен софтвер и вируси, да ги спречите обидите за најавување и да ги елиминирате сомнителните IP адреси. Ова е местото каде што лесно може да се процени нивото на закана и може да се оцени дали треба да преземете дополнителни мерки или не.

алатки на Wordfence

Wordfence нуди различни алатки за да се добие корист од. Иако приклучокот автоматски го проверува квалитетот на лозинката на вашата веб-локација, можете да ги прилагодите неговите поставувања за да ја максимизирате вашата безбедност и безбедност. Една од нејзините опции помага да излезе со силни лозинки и да пристапи до локацијата на вашата веб-страница. Исто така ја подобрува стапката на отскокнување на вашата веб-страница и ви кажува кои области треба да се подобрат.

Друга алатка е алатката WHOIS. Користејќи го, можете да ја проверите локацијата на вашата компанија за хостинг и да пристапите на вашата страница од кое било место. Третата алатка е премиум опција позната како Sign-in на мобилни телефони. Откако ќе го овозможите, оваа алатка ќе додаде две-фактор за проверка на вашите веб страни и може да го подобри корисничкото искуство во голема мера. Конечно, има дијалог за јазичиња, кој ви обезбедува корисни информации за серверскиот систем, база на податоци и поставувањето на WordPress.

Wordfence - пријателство на корисникот

Со својата голема листа на листи, Wordfence стана најдобриот WordPress приклучок до денес. Ако ви треба одредено ниво на безбедност од хакери и спамери, овој приклучок може да ги исполни вашите соништа и да им обезбеди максимална сигурност на своите корисници. Програмерите на Wordfence направија извонредна работа, давајќи ни многу спецификации во еден пакет. Овој приклучок содржи многу корисни пропусти и линкови до корисни ресурси кои објаснуваат зошто тоа е најдобриот и најпрактичен приклучок од ерата.

Ако претходно не сте користеле Wordfence, треба да пробате и да уживате во максималната безбедност на вашата интернет страница.

November 29, 2017
WordFence - Семалт преглед
Reply